Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Bahçeşehir Spor Merkezi’nin açılışını yaptı

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, yenilenen Bahçeşehir Spor Merkezi’nin açılışını yaptı.

Başakşehir 2. Kısım Mahallesi’nde yer alan spor merkezinin açılışına Bakan Bak’ın yanı sıra Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Başakşehir Kaymakamı Uğur Turan ve vatandaşlar katıldı.

Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan törende konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, “Başakşehir deyince akla gençlik geliyor. Burada genç bir başkan var. Gençlerle güzel bir süreç yürütüyor. Gençlik merkezindeki çalışmalarını takip ediyoruz. Gençlik festivalleri bizi mutlu ediyor. Başakşehir’le bakanlık olarak ortak programlar yürütüyoruz. Buradaki tesis yenilendi. Bizim bakanlık olarak en önemli görevimiz bağımlılıkla, kötü alışkanlıklarla mücadele etmek. Bunun için tüm herkesi yaptığımız spor tesislerine davet ediyoruz. Anne, babalar çocuklarını buralara getirsinler, buralar her şeyiyle ücretsiz. Okul sporlarına da büyük yatırımlar yapıyoruz. İstanbul’daki okullarda spor kulüpleri kurduk. Bunların arkasında spor devrimi yaşanması var. Dünya çapında yapılan spor tesisleriyle, sahalarıyla ve pek çok tesisiyle spor devrimi yaşanıyor. Bize düşen salonları doldurup olimpiyatlarda bayrağımızı göndere çekecek sporcuları yetiştirmek. Bunun için yerel yönetimlerle çalışmalar yürütüyoruz. Başakşehir’de başkan güzel çalışıyor, biz de onu destekliyoruz. Gençlerimizin bu tesislerden faydalanmasını sağlıyoruz. Bize projeler getiriyor, binlerce sporcunun yetişeceği bir tesisi yeniden düzenleyip daha üst kalitede bugün hizmete sokacağız.” diye konuştu.

Bak: “Türkiye’nin sporcularını gururla izleyeceğiz”

Türkiye’nin her alanda güçlü bir spor ülkesi olmaya başladığını söyleyen Bakan Bak, şunları kaydetti:

Yasin Kartoğlu: “Başakşehir namını Avrupa’ya taşımış oldu”

Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Her şey Başakşehirli’ye ve Başakşehir’e yakışan şekilde olmalı. Burası 10 bin metrekare, içinde birçok spor ve sosyal alanın olduğu dev bir kompleks. Gezince muhteşem olmuş diyeceksiniz, buna inanıyorum. Devler gibi projeler için karıncalar gibi çalışıyoruz. Başakşehir birçok alanda merkez olma yolunda ilerliyor. Avrupa başkenti yarışmasında üst üste iki kez finale kaldık. Başakşehir namını Avrupa’ya taşımış oldu. Başakşehir için gerekirse her gün açılış yaparız.” ifadelerini kullandı.

Uğur Turan: “Başkan mekanları inşaa etmiyor, ihya da ediyor”

Kaymakam Turan, başkan Kartoğlu’nun Başakşehir için çok çalıştığını kaydederek, “Başkan mekanları inşaa etmiyor, ihya da ediyor. Sayın valimiz 2 gün önce geldiğinde ‘Başakşehir’e geldiğimde mutlu oluyorum. Burada ben bir şey demeden yapan insanlar var’ dedi.” diye konuştu.

Kaynak: AA / Güncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x