Nevruz ve bayram hem hareket hem bereket getirdi!

Necla DALAN

Van gibi sınıra yakın illerde yüzde 100’ün üzerinde artışlar yaşandığını kaydeden Küçük, “Perakende sektöründe sıkıntı yok. Nevruz’un ardından bayram öncesi hareketlilik yaşanıyor. İstanbul’da da bu anlamda canlılık var. Özellikle sur içi bölgesinde ve İstiklal Caddesi gibi otellerin yoğun olduğu bölgeler turist alışverişi açısından hareketli. Bayram alışverişiyle birlikte canlılığın daha da artacağını öngörüyoruz” diye konuştu.

2023 CİROSU 111,9 MİLYAR TL, 1200’DEN FAZLA MAĞAZASI VAR

LC Waikiki Avrupa’nın en başarılı üç giyim markasından biri olma hedefiyle faaliyetlerini sürdürüyor. Yurt içinde ve yurt dışında kendi mağazaları, yasal mecburiyetlerin olduğu ülkelerde ise franchise ortaklarıyla büyüyor.

Şirketin 2023 yıl sonu itibariyle net satışları 111.9 milyar TL oldu. Yurt içi ve yurt dışında 1200’den fazla mağazası olan LC Waikiki, Panama’dan Guatemala’ya, Zambiya’dan Rusya’ya, Tanzanya’dan Polonya’ya 60’a yakın ülkede tüketiciye ulaşıyor. Şirket, yaklaşık 55 bin kişiyi istihdam ediyor. Geçen yılki ihracatı ise 1.1 milyar dolar olarak gerçekleşti.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x