Ömer Çelik: Özgür Özel özür dilemeli, herkes haddini bilsin

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Adana’da AK Parti Karataş İlçe Başkanlığını ziyaret etti, ilçe yöneticileri ve partililerle görüştü.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre, ziyaretin ardından bina önünde toplananlara hitap eden Ömer Çelik, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimde MHP’nin Karataş Belediye Başkan Adayı Necip Topuz’a destek istedi.

Çelik, “İnşallah Büyükşehirde Fatih Mehmet Kocaispir’i seçtiğimizde, Büyükşehir Belediyesi ve Karataş el ele verecek, önümüzdeki haftalar, aylar, yıllar için burada talep edilen her şeyin yerine getirilmesi adına elimizden gelen güçle yolumuza devam edeceğiz” diye konuştu.

“Eser siyaseti temelinde birleşme” çağrısı yapan Çelik, “Cumhurbaşkanımızı yeniden seçtik, Cumhur İttifakı’nı Meclis’te en güçlü grup haline getirdik. Böylece Türkiye’nin istikrarı, önümüzdeki dönem için yapılacaklar garanti altına alınmış oldu. Şimdi ise yerel yönetimlerde Türkiye Yüzyılı’na uygun adaylarla karşınıza çıktık. Cumhur İttifakı, Türkiye Yüzyılı için önümüzdeki haftalar, aylar ve yıllarda talep edilenleri yerine getirmek için sabırsızlanıyor” dedi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in “Yine gecenin üçünde telefon çalsın. Darbe oluyor desinler. Ayağa kalkar fırlarım. Kim yaptığıyla ilgilenmem. Ama derlerse ki gençler yapıyor, bütün partilerdeki 40 yaşın üzerindeki bütün siyasiler tasfiye olacak. Ben o darbeye teslim olurum dedim. AK Parti’si, MHP’si, DEM’i, İYİ Parti’si 40 yaş üzerinin tamamı gitsin, ben bu darbeye razıyım dedim. Gerçekten de razıyım” sözlerini eleştiren Ömer Çelik şunları söyledi:

“Çıkmış Özgür Özel, ‘Gençler darbe yaparsa desteklerim’ diyor. Bunların özür dilemesi lazım, bunlar aynı kafa. Kim darbe yapmaya kalkarsa önce karşısında bizi, buradakileri bulur. Herkes haddini bilsin. Demokrasiyi, Cumhuriyet’imizi seviyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bize bıraktığı bu Cumhuriyet’i, Türkiye Yüzyılı’nda daha yeni ufuklara ulaştıracağız. Bunun için de inşallah 31 Mart akşamı sandıklara mührümüzü vuracağız, bir kere daha ‘Necip Başkan’ diyeceğiz. Karşımızda hâlâ Türkiye’ye kötülük yapmak isteyen, Türkiye’ye karşı kötü düşünceler besleyen bir zihniyetin olduğunu unutmayalım. Ne bunlara yerel yönetim verilir ne de herhangi bir şekilde Türkiye teslim edilir.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x